2023. máj. 26.

Tavaszi Túraverseny

Tavaszi Túraverseny a Gerecse-hegységben Tatabánya, Halyagos térségében 2023. április 22. (szombat) Találkozás: 830-kor a 4-es METRÓ Kelenföldi pályaudvar (végállomás) kijáratában.

Tavaszi Túraverseny

a Gerecse-hegységben Tatabánya, Halyagos térségében

1. április 22. (szombat)

Nevezés és indítás: 915 -1030 óra között a Tatabánya vasútállomás folyosójáról A helyszínt a sárga „Rajt” transzparens vagy piros-fehér bója jelzi.

Megközelítése: Bp. Kelenföldi pályaudvarról 855-kor és 902-kor induló vonatokkal.

Cél: A Turul mögötti parkban

Táv: kb. 10 km (+1,5km vissza a vasútállomásig).

Menetidő: kb. 3-4 óra.

Verseny leírás: A résztvevőknek a szintidőn belül a kapott térképvázlat alapján megjelölt pontokat kell felkeresni és feladatokat megoldani.

Útvonal: Vasútállomás - piros .-piros .- Szelim barlang.-.T tanösvény – piros  - piros  - volt erdészház - sárga  - piros  -piros  - piros  -Rajzinger kilátó - piros  - piros  -Turul - Vasútállomás

Szükséges felszerelés: diákigazolvány, bérlet, ennivaló, innivaló, csapatonként laptájoló, íróeszköz, eü. csomag, az időjárásnak megfelelő réteges öltözet, erős vízhatlan lábbeli (túrabakancs)