2021. dec. 3.

Túra

Túra 2021. december 4. (szombat) a Budai-hegységben Találkozás: 930-kor a Batthyány tér 2-es METRÓ kijáratában

Mikulás tura

Túra

2021. december 4. (szombat)
    a Budai-hegységben

Találkozás:
    930-kor a Batthyány tér 2-es METRÓ kijáratában
    Indítás:
    a 11-es BKV busz Nagybányai úti végállomásától 930-1030 között.

Megközelítés:
    A Batthyányi térről 8-10 percenként induló 11-es BKV autóbusszal.
    Útvonal:
    A Gyöngyök útja mentén, együtt a következő turistajelzésekkel: zöld - zöld és piros - sárga sáv, a Határ-nyeregnél a Gyöngyök útja önállóan halad az Újlaki-hegy oldalában, majd a Vihar-hegynél ismét csatlakozik a sárga sávhoz egészen a Virágos-nyeregig, innen a kék+ az Erdőalja útig, melyen az erdőben a Menedékház utcáig.
    Az Indító helyet és az ellenőrző pontot piros-fehér bója jelzi. Útközben megfigyelési pontok és bélyegzőkeresés teszi érdekesebbé az utat.
    Túratáv:
    6 km
    Ajánlott felszerelés:
    diákigazolvány, bérlet, túrázásra alkalmas, időjárásnak megfelelő öltözet (esőkabát, túracipő), egészségügyi csomag, ivóvíz, ennivaló.
    Hazautazás:
    Tetszőlegesen, a megadott útvonalon ellentétes irányba, esetleg a Hűvösvölgybe, vagy a Virágos-nyereg úton a Bécsi útig, vagy az Erdőalja úton a 137-es BKV járatig, melynek a Szentlélek téren van a végállomása.